Conference League

Στον δρόμο της ΑΕΚ η Βελέζ Μόσταρ!

Η Βελέζ Μόσταρ ντούμπλαρε τις νίκες κόντρα στην Κολερέιν (1-2 και στα δύο ματς) και θα βρεθεί στον δρόμο της ΑΕΚ στον 2ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

Το εμπόδιο της Βελέζ Μόσταρ θα κληθεί να ξεπεράσει η ΑΕΚ στον 2ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League. Η ομάδα από τη Βοσνία ντούμπλαρε τις νίκες κόντρα στην Κολερέιν, κερδίζοντας και το δεύτερο παιχνίδι με 2-1 και με συνολικό σκορ 4-2 προκρίθηκε στην επόμενη φάση.

Ο Σεβλίν είχε ανοίξει το σκορ στο 33ο λεπτό για τους γηπεδούχους, ισοφαρίζοντας το συνολικό σκορ, αλλά η Βελέζ το έφερε… τούμπα στο δεύτερο ημίχρονο με τους Μπραντάο (54’) και Αντζουσιτς (71’) για να φύγει θριαμβεύτρια από την Ιρλανδία.

Το εκτός έδρας ματς της ΑΕΚ, πάντως, με την Βελέζ αναμένεται να διεξαχθεί σε άλλη έδρα και όχι στο Μόσταρ, με το Γκρμπάβιτσα να είναι από τις πιθανές έδρες.